Anunt sedinta Consiliul Local in data de 25.02.2022

21 February 2022

Se  convoaca  ședința  publică  ordinară a Consilului  local  al Comunei Bobâlna  , care  va  avea  loc în 25.02.2022 , ora 10:00  la sediul  Comunei Bobâlna , Bobâlna  nr.37  , în  sala  de  ședințe  a  Consiliului local  cu  următorul  proiect  al  ordinei  de   zi :

1. Proiect privind aprobarea  modificării   organigramei    şi a  statului  de funcţii ,a  aparatului  de specialitate al Primarului Comunei Bobâlna și  aprobarea  pentru  anul 2022.
2.Proiect  privind  instituirea unor facilități fiscale și  aprobarea procedurii de anulare a accesoriilor aferente obligaţiilor bugetare principale restante la data de 31.03.2021 inclusiv, datorate bugetului local de către contribuabilii de pe raza administrativ-teritorială a Comunei Bobâlna .

3.Proiect  privind  insusirea  inventarierului  bunurilor   care  apartin  domeniului  public  si  privat   al  comunei Bobâlna , Judetul Cluj .

4. Proiect  privind aprobarea  închirierii prin  licitatie  publică a  cladirii  FITO.

5.Proiect  privind aprobarea  închirierii prin  licitatie  publică a  târgului  de animale.

6.Proiect  privind   emiterea  avizului  Consiliului  local  al   comunei Bobâlna , în  calitate  de  administrator al domeniului  public pentru ,,Reactualizare P.U.G. si Regulament   local  de  urbanism , comuna Bobâlna.

7. Proiect privind desemnarea a doi consilieri locali, în calitate de membri ai  Comisiei de evaluare a performanțelor profesionale   ale Secretarului general al   Comunei Bobâlna,pentru anul  2021.

8.Diverse.